Race results 2018 | LittleFox 2018 - The race of future champions

Little Fox race results on the World Cup Golden Fox slope. The race of future champions U8, U10, U12, U14, U16

U8-Girls U10-Girls U12-Girls U14-Girls U16-Girls
U8-Boys U10-Boys U12-Boys U14-Boys U16-Boys
TEAM EVENT
Littlefox Results U8-Girls (2010, 2011)
Rank Bib Surname / Name Year Country Club Time Diff. Time Image / Video / Diploma
1 9 GOSTENČNIK Cora 10 SLO ASK BRANIK 0:22.81   
2 6 GORNIK ZUPANIČ Živa 10 SLO ASK BRANIK 0:22.90 + 00:09   
3 3 VRDOLJAK Kim 10 CRO SKI KLUB ŽUTI MAČAK 0:22.98 + 00:17   
4 4 MATEK Manja 10 SLO SK ALPETOUR 0:23.09 + 00:28  
5 15 WIEDNER Anastasia 10 AUT WA SKI RACE TEAM FLACHAU 0:23.52 + 00:71   
6 27 ŽALIG Maša 10 SLO ASK BRANIK 0:24.39 + 01:58   
7 21 THURNER Anika 10 AUT WA SKI RACE TEAM FLACHAU 0:25.05 + 02:24   
8 10 KOŽUH Nika 10 SLO SD NOVINAR 0:25.19 + 02:38   
9 20 MEŠNJAK Tinkara 10 SLO SK ČRNA 0:25.75 + 02:94   
10 5 SENICA Alina Isabela 10 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:26.01 + 03:20   
11 16 TROST Maša 10 SLO SK ČRNA 0:26.59 + 03:78   
12 24 MEDJA Eva 11 CRO SKI KLUB ŽUTI MAČAK 0:26.82 + 04:01   
13 2 BIJOL Neli 10 SLO SK VUZENICA 0:27.13 + 04:32   
14 7 ŠUMONJA Zoe 10 SRB SKI KLUB ARES 0:27.19 + 04:38   
15 23 KUNSTIČ Živa 10 SLO SD NOVINAR 0:27.92 + 05:11   
16 22 KARLAK Ana 11 CRO SKI KLUB MLADOST 0:28.58 + 05:77  
17 40 VIDMAR Vita 11 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:29.18 + 06:37   
18 12 KUNSTELJ Karla 10 SLO SK RADOVLJICA 0:29.51 + 06:70   
19 47 NAGY ABONYI Petra 10 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:29.82 + 07:01   
20 8 ULJAN Vanesa 10 SLO SK SNEŽNIK 0:31.08 + 08:27   
20 41 GROŠETA Zoja 11 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:31.08 + 08:27   
22 13 PREŠERN Alja 10 SLO SK RADOVLJICA 0:31.21 + 08:40   
23 39 RIHARD Neja 10 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:31.64 + 08:83   
24 43 JEREB Tea 10 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:32.20 + 09:39  
25 29 ŽIŽEK Maša 10 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:32.56 + 09:75   
26 28 PRAH Tia 10 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:32.97 + 10:16   
27 32 KOLŠEK Julija 11 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:33.74 + 10:93   
28 17 REZELJ Neža 10 SLO SD KRKA ROG 0:35.45 + 12:64   
29 35 GLAVNIK Katrin 11 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:35.50 + 12:69   
30 37 KOŠAR Mina 11 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:35.61 + 12:80   
31 31 FRANGEŽ Lana 10 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:37.60 + 14:79   
32 19 KRANJEC Ajda 11 SLO SK BLED 0:42.80 + 19:99   
33 25 VREŽE Isa 11 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:53.09 + 30:28   
34 33 SGERM Sara 10 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:53.90 + 31:09   

Disqualified
Bib Surname / Name Year Country Club Image / Video / Diploma
11 GREGOROVÁ Tereza 10 SVK LOKOMOTIVA BRATISLAVA   
14 MUHAR Jerca 10 SLO SK BLEJSKA DOBRAVA   
36 SAFRAN Ruby Ivana 10 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA   
45 BATISTIČ Milena 11 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA   

Did not finish
Bib Surname / Name Year Country Club Image / Video / Diploma
18 ČOVRAN GERŠAK Damas Sunita 10 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA  
26 VREŽE Uma 11 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA   
34 BRAJOVIČ Lara 11 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA   
42 RAJŠP Urška 11 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA   
46 DOVČ Mia Klara 10 SLO   

Did not started
Bib Surname / Name Year Country Club
1 SALZGEBER Johanna 11 AUT SCHI TULLNERFELD
30 MEŠKO Maša 10 SLO
38 PERIĆ Jovana 10 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA
44 STOCKER Laura 10 AUT WA SKI RACE TEAM FLACHAU

Littlefox Results U8-Boys (2010, 2011)
Rank Bib Surname / Name Year Country Club Time Diff. Time Image / Video / Diploma
1 62 ŠPEGELJ Grega 10 SLO SK VUZENICA 0:22.55   
2 50 ŠKERJANC Andraž 10 SLO SK VUZENICA 0:22.70 + 00:15   
3 73 LUKS Matevž 10 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:23.20 + 00:65  
4 54 ŽIGON Taj Aleksander 10 SLO ŠPORTNO DRUŠTVO DR7 0:23.80 + 01:25   
4 83 REBULA Urh 10 SLO SK ČRNA 0:23.80 + 01:25   
6 56 JEMEC Val 10 SLO SD NOVINAR 0:23.97 + 01:42   
7 89 VEBER Nejc 10 SLO SK BLEJSKA DOBRAVA 0:24.24 + 01:69   
8 71 FONTANINI Kevin 10 SLO SK GORICA 0:24.57 + 02:02   
9 100 ULČAR Janž Maksim 10 SLO SD NOVINAR 0:24.66 + 02:11   
10 63 REYA Ažbe 10 SLO SK DOMEL ŽELEZNIKI 0:24.70 + 02:15  
11 58 RAMŠAK Miha 10 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:24.78 + 02:23  
12 60 PERČIČ Jaka 10 SLO SK BLED 0:24.81 + 02:26   
13 69 REPNIK Filip 10 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:24.82 + 02:27   
14 55 OSOLNIK Peter 10 SLO SK ALPETOUR 0:25.18 + 02:63  
15 72 CVETIĆ Aleksa 10 SRB SKI KLUB ARES 0:25.34 + 02:79   
16 59 ČOP Jošt 11 SLO SD TRBOVLJE 0:25.87 + 03:32   
17 98 VODEB RAVNJAK Miha 10 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:26.18 + 03:63  
18 65 JUHANT Tibor 10 SLO SD NOVINAR 0:26.39 + 03:84   
19 48 FLIS Jaka 10 SLO SK MEŽICA 0:26.75 + 04:20   
20 78 VESNICER Jaša 10 SLO SK ČRNA 0:27.02 + 04:47   
21 74 MILJKOVIĆ Mihajlo 11 SRB SKI KLUB ARES 0:27.85 + 05:30   
22 94 RIBIČ Maj 10 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:28.02 + 05:47   
23 79 SUDAR Borna 10 CRO SKI KLUB MLADOST 0:28.47 + 05:92  
24 52 ŠMIT Jakob 10 SLO SK RADOVLJICA 0:28.49 + 05:94  
25 99 LEBEN Jonatan 11 SLO SD NOVINAR 0:29.48 + 06:93   
26 67 HRBUD Sven 10 CRO SKI KLUB MLADOST 0:29.54 + 06:99  
27 77 KOŠMRL Marc Tian 10 SLO SD KRKA ROG 0:30.30 + 07:75   
28 97 JERIČ Lan 11 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:30.58 + 08:03   
29 64 ZALOKAR Jure 10 SLO SK BLEJSKA DOBRAVA 0:31.03 + 08:48   
30 103 ZALOŽNIK Jakob 10 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:31.66 + 09:11   
31 53 GORJUP Miha 10 SLO SD TRBOVLJE 0:31.73 + 09:18   
32 61 BUZA Geart 10 KOS KS PRISHTINA 0:37.05 + 14:50   
33 93 BELE Luka 10 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:37.23 + 14:68   
34 102 VALONTE Nino 11 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:51.36 + 28:81   
35 68 DOLER Maks Franc 11 SLO SK ČRNA 1:12.27 + 49:72   

Disqualified
Bib Surname / Name Year Country Club Image / Video / Diploma
51 GOSTENČNIK Tine 11 SLO ASK BRANIK   
57 BEKTAŠEVIČ Liam 10 SLO SK BLEJSKA DOBRAVA   
70 BLAŽIČ Tobias 10 SLO SK RADOVLJICA   
80 PALACIOS MARTINČEVIČ Mark 11 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA   
81 STRAFELA Jaka 10 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA  
85 PODGORNIK Luka 11 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA   
88 BAUMAN Gašper 10 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA   
90 CVETEK Nejc 11 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA   
91 KOVAČIČ Val 10 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA   
92 KUMAR Aljaž 10 SLO SD NOVINAR   
101 LUJANAC Tim 10 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA   

Did not finish
Bib Surname / Name Year Country Club Image / Video / Diploma
49 PLANINŠEK Anže 10 SLO SK BLED   
66 KOZMÁL Teodor 10 SVK LOKOMOTIVA BRATISLAVA   
86 KORENJAK Črt 10 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA  
87 HRIBERŠEK Val 11 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA   

Did not started
Bib Surname / Name Year Country Club
75 JANSEN Oscar 10 NED DUTCH SKI RACING TEAM - IPCO
76 STOCKER Luka 11 AUT WA SKI RACE TEAM FLACHAU
82 KEUC Pascal 10 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA
84 STANISAVIĆ Marko 11 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA
95 LESKOVAR Maks 11 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA
96 LOVRENČIČ Svit 11 SLO

Littlefox Results U10-Girls (2008, 2009)
Rank Bib Surname / Name Year Country Club Time Diff. Time Image / Video / Diploma
1 114 PREŠEREN Taja 08 SLO SK RADOVLJICA 0:42.19   
2 140 ROZMAN Živa 08 SLO SK RADOVLJICA 0:43.73 + 01:54   
3 120 GORJUP Eva 08 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:43.82 + 01:63   
4 107 RIBIČ Anjana 08 SLO ASK BRANIK 0:44.14 + 01:95   
5 123 SONJAK Urša 08 SLO ASK FUŽINAR 0:44.83 + 02:64  
6 125 DRAGIČEVIĆ Zoe 09 CRO SKI KLUB MEDVEŠČAK 0:45.09 + 02:90  
7 129 MACUH Alma 09 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:45.83 + 03:64   
8 116 VAN MAREN Anouk 08 NED SNOWSPORTS ACADEMY RACING 0:45.92 + 03:73   
9 131 GOSAR Maruša 08 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:46.15 + 03:96  
10 112 BEHRIĆ Esma 08 BIH SKI KLUB ILIDŽA 0:46.20 + 04:01   
11 136 KRAAIJENVELD Sterre 08 NED DUTCH SKI RACING TEAM - IPCO 0:46.75 + 04:56   
12 149 PAJK Neja 08 SLO SMUČARSKI KLUB OLIMPIJA 0:47.68 + 05:49   
13 142 PLETZER Lina 08 AUT SC PETZEN 0:47.82 + 05:63   
14 162 STROJ SKUBIC Brina 09 SLO SK RADOVLJICA 0:48.06 + 05:87   
15 156 PETROVIĆ Tija 08 CRO SKI KLUB MEDVEŠČAK 0:48.28 + 06:09  
16 150 RIZVIČ Živa 09 SLO ASK FUŽINAR 0:48.51 + 06:32  
17 160 MODRIJAN Jasmina 08 SLO ASK BRANIK 0:48.62 + 06:43   
18 155 ŠOŠTARKO Lina 09 SLO SK ALPETOUR 0:48.63 + 06:44  
19 165 SPINDLER Nia 08 SLO ASK BRANIK 0:48.71 + 06:52   
20 173 GORZA Žana 08 SLO SK ČRNA 0:48.92 + 06:73  
21 170 DOLINAR Valentina 08 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:48.94 + 06:75   
22 115 SEFAJ Klara 08 KOS SKI CLUB BOREA 0:49.31 + 07:12   
23 185 FURMAN Žanin 08 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:49.61 + 07:42   
24 130 JEMEC Nika 08 SLO SD NOVINAR 0:49.80 + 07:61   
25 139 MLINAR Minca 08 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:49.89 + 07:70  
26 148 TOMAŽINČIČ Eva Lana 08 SLO SD NOVINAR 0:49.92 + 07:73   
27 174 ULČAR Ajda Katarina 09 SLO SD NOVINAR 0:49.93 + 07:74   
28 159 MANDL Lana 08 SLO ASK BRANIK 0:50.21 + 08:02   
29 145 REPŠE Julija Eva 08 SLO SMUČARSKI KLUB OLIMPIJA 0:50.22 + 08:03   
30 133 MUNNEKE Lise 09 NED SKI RACING HEEMSKERK 0:50.33 + 08:14   
31 157 ZELE Ana 08 AUT SC PETZEN 0:50.45 + 08:26   
32 106 POPOVIĆ Nina 08 CRO SKI KLUB MEDVEŠČAK 0:50.60 + 08:41  
33 168 VERDNIK Maria 09 SLO SK RADOVLJICA 0:50.62 + 08:43  
34 152 VLAISAVLJEVIČ Mila 09 SLO ASK BRANIK 0:50.66 + 08:47   
35 109 HRIBERŠEK Eva 08 SLO ASK BRANIK 0:50.79 + 08:60   
36 119 TOMŠE Asja 08 SLO SK ČRNA 0:51.15 + 08:96   
37 117 MALI Kaja 08 SLO SK ALPETOUR 0:51.50 + 09:31  
38 126 PORI Naja 08 SLO SMUČARSKI KLUB IVERKA 0:51.63 + 09:44   
39 184 SPANŽEL Neža 09 SLO ASK FUŽINAR 0:51.79 + 09:60  
40 113 VAN DEN BROEK Ymme 08 NED SNOWSPORTS ACADEMY RACING 0:52.04 + 09:85   
41 135 URBANIJA Iza 09 SLO SD TRBOVLJE 0:52.38 + 10:19   
42 180 KOBLAR Ana 09 SLO SK ALPETOUR 0:52.69 + 10:50   
43 164 TANCER Živa 08 SLO ASK BRANIK 0:53.09 + 10:90   
44 137 PODGORNIK Tina 08 SLO SMUČARSKI KLUB OLIMPIJA 0:54.07 + 11:88   
45 144 KACL KUPLEN Tadea 09 SLO SK ČRNA 0:54.63 + 12:44  
46 118 PLANINŠEK Maša 08 SLO SK BLED 0:55.12 + 12:93   
47 146 BOŠTJANČIČ JAGODIC Maja 08 SLO SD NOVINAR 0:55.19 + 13:00   
48 105 MICHALIKOVÁ Stela 08 SVK LOKOMOTIVA BRATISLAVA 0:55.28 + 13:09   
49 138 KŠELA Polona 08 SLO SD NOVINAR 0:55.87 + 13:68   
50 104 JARC Lea 08 SLO SMUČARSKI KLUB OLIMPIJA 0:56.28 + 14:09   
51 153 SLONJŠAK Eva 08 SLO SD NOVINAR 0:56.53 + 14:34   
52 171 ŠTERN Živa 09 SLO SK ČRNA 0:56.61 + 14:42  
53 141 KOVAČ Izza 09 SLO SK MEŽICA 0:56.95 + 14:76  
54 134 VINTAR Tia 08 SLO SD KRKA ROG 0:57.16 + 14:97   
55 163 ŠVERKO Petra 08 CRO SKI KLUB MEDVEŠČAK 0:57.22 + 15:03   
56 122 FLIS Hana 09 SLO SK MEŽICA 0:57.52 + 15:33   
57 167 PRATNEKAR Lara 09 SLO SK ČRNA 0:57.74 + 15:55  
58 151 MARN Nadia 09 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:57.89 + 15:70   
59 154 SORČ Eva 09 SLO SD NOVINAR 0:58.72 + 16:53   
60 166 PERME Pika 09 SLO SD TRBOVLJE 0:59.19 + 17:00   
61 158 RAJŠP Špela 09 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:59.23 + 17:04   
62 108 ŠPACAPAN Neli 09 SLO SK GORICA 0:59.31 + 17:12   
63 179 HAFNER Sara 09 SLO SD NOVINAR 0:59.35 + 17:16   
64 181 SAGONIČNIK Neža 09 SLO SK ČRNA 0:59.87 + 17:68  
65 143 JAMŠEK Tinkara 09 SLO SD TRBOVLJE 1:00.25 + 18:06   
66 172 JANKO Taja 09 SLO SD KRKA ROG 1:01.41 + 19:22   
67 124 PEČAR Neja 09 SLO SD KRKA ROG 1:01.71 + 19:52   
68 176 KOSCHUCH Larissa 08 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 1:01.85 + 19:66   
69 178 BRATUŠA Lina 09 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 1:03.24 + 21:05   
70 182 JEREB Pia 08 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 1:06.50 + 24:31  
71 147 BELE Lia 09 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 1:11.93 + 29:74   
72 161 KRAJNC Zarja 09 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 1:14.48 + 32:29   

Disqualified
Bib Surname / Name Year Country Club Image / Video / Diploma
127 OSOJNIK Ella 08 SLO SK ČRNA   
169 PRATNEKAR Lana 09 SLO SK ČRNA  
175 DOBNIK Daša 09 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA  
177 OSOJNIK Metka 09 SLO SK ČRNA  

Did not finish
Bib Surname / Name Year Country Club Image / Video / Diploma
128 RADELJ Aja 09 SLO SK ALPETOUR  

Did not started
Bib Surname / Name Year Country Club
110 JAN Brina 09 SLO SD UNIOR CELJE
111 GERDEJ Hana 09 SLO ASK FUŽINAR
121 MÜLLER Vanessa 08 AUT SC PETZEN
132 SALZGEBER Anna 08 AUT SCHI TULLNERFELD
183 PERUŠKO Lucija 08 SLO SD NOVINAR

Littlefox Results U10-Boys (2008, 2009)
Rank Bib Surname / Name Year Country Club Time Diff. Time Image / Video / Diploma
1 191 ŽIŽEK Jan 08 SLO ASK BRANIK 0:43.41   
2 244 HABJAN Jošt 09 SLO SK DOMEL ŽELEZNIKI 0:45.36 + 01:95  
3 194 KRUH HVALA Taras 08 SLO SK GORICA 0:45.44 + 02:03   
4 205 LUKANČIČ Primož 08 SLO SK DOMEL ŽELEZNIKI 0:45.54 + 02:13  
5 224 MEHIĆ Anur 09 BIH NAŠ TIM 0:45.80 + 02:39   
6 210 PRUMMEL Thijn 09 NED WOLFSKAMER ALPINETEAM 0:46.13 + 02:72   
7 209 PANGERC Tim 09 SLO ASK FUŽINAR 0:46.46 + 03:05  
8 202 SULIČ Samo 08 SLO SK GORICA 0:46.69 + 03:28   
9 195 KOČEVAR Jure 09 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:46.75 + 03:34   
10 207 WONDER Christian 09 AUT SCHI TULLNERFELD 0:47.90 + 04:49   
11 216 PROSENAK Filip 09 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:48.33 + 04:92   
12 217 VESNICER Tjaš 08 SLO SK ČRNA 0:48.45 + 05:04   
13 212 VIRANT Saš 08 SLO SD TRBOVLJE 0:48.74 + 05:33   
14 246 VLAISAVLJEVIČ Rok 08 SLO ASK BRANIK 0:48.79 + 05:38   
15 193 POTOČNIK Lukas 09 SLO SK RADOVLJICA 0:48.91 + 05:50   
16 201 HERNAVS Gal 08 SLO SD TRBOVLJE 0:49.02 + 05:61   
17 203 DELIMUSTAFIĆ Timur 08 BIH SKI KLUB BJELAŠNICA 0:49.28 + 05:87   
18 230 PALACIOS MARTINČEVIČ Tim 09 SLO ASK BRANIK 0:49.44 + 06:03   
19 229 SAMEC Aleks 09 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:49.52 + 06:11   
20 227 BUČINEL Žiga 09 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:49.63 + 06:22  
21 237 ORNIK Urban 09 SLO ASK BRANIK 0:49.88 + 06:47   
22 204 PERČIČ Aljaž 08 SLO SK BLED 0:49.98 + 06:57   
23 260 GOLOB Matevž 09 SLO SD TRBOVLJE 0:50.03 + 06:62  
24 234 ŠAVLI Kristian 08 SLO SK GORICA 0:50.08 + 06:67   
25 192 STERBA Maxmilian 09 SVK LOKOMOTIVA BRATISLAVA 0:50.25 + 06:84   
26 215 MERKAČ Urban 09 SLO ASK FUŽINAR 0:50.27 + 06:86  
27 211 SGERM Tjaš 08 SLO SMUČARSKI KLUB IVERKA 0:50.32 + 06:91   
28 247 GMAJNAR Bor 08 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:50.36 + 06:95  
29 200 TROHA Taj 08 SLO SK BLED 0:50.43 + 07:02   
30 235 ROTHLEITNER Jonas 09 AUT SC EITWEG 0:50.50 + 07:09  
31 232 KOLENC Petja 09 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:50.65 + 07:24  
32 250 ČREŠNAR KOREN Svit 09 SLO SD NOVINAR 0:51.22 + 07:81   
33 255 JERIČ Val 08 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:51.58 + 08:17   
34 208 VIDRIH Nik 08 SLO SMUČARSKI KLUB IVERKA 0:51.69 + 08:28  
35 248 KRAJNC Luka 08 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:51.74 + 08:33   
36 349 CVJETKO Juraj 08 CRO SKI KLUB MEDVEŠČAK 0:51.93 + 08:52  
37 241 EKART KOTNIK Oskar 09 SLO ASK BRANIK 0:51.98 + 08:57   
38 190 REYA Žiga 08 SLO SK DOMEL ŽELEZNIKI 0:52.08 + 08:67  
39 256 DUŠIČ Al 09 SLO SD NOVINAR 0:52.20 + 08:79   
40 243 ČOP Janez 09 SLO SD TRBOVLJE 0:52.58 + 09:17   
41 220 TRATAR Aljaž 08 SLO SD KRKA ROG 0:52.74 + 09:33   
42 189 ŠPENDOV Matic 08 SLO SK BLEJSKA DOBRAVA 0:52.85 + 09:44   
43 218 SORČ Luka 08 SLO SD NOVINAR 0:53.05 + 09:64   
44 226 ČERNE Timo 08 SLO SD TRBOVLJE 0:53.68 + 10:27   
45 213 MICHALIK Matej 09 SVK LOKOMOTIVA BRATISLAVA 0:54.09 + 10:68   
46 236 VODEB RAVNJAK Maks 08 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:55.28 + 11:87  
47 214 KARAJIĆ Aiman 09 BIH SKI KLUB ILIDŽA 0:55.79 + 12:38   
48 252 RAKOVIČ Boštjan 09 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:57.30 + 13:89   
49 257 ZALOKAR Lukas 09 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:58.19 + 14:78   
50 249 ZUPANČIČ Jakob 08 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 1:05.05 + 21:64   
51 231 VERDONIK Jaka 09 SLO 1:06.41 + 23:00   
52 187 GOLOB Filip 09 SLO SD KRKA ROG 1:07.19 + 23:78   
53 228 SGERM Vid 09 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 1:07.88 + 24:47   
54 253 LEBEN Arne 09 SLO SD NOVINAR 1:08.38 + 24:97   
55 239 UL Aljaž 09 SLO ASK BRANIK 1:09.00 + 25:59   
56 233 CVETEK Niko 09 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 1:10.48 + 27:07   
57 223 KOBAL Žiga 09 SLO SK BLEJSKA DOBRAVA 1:25.87 + 42:46   

Disqualified
Bib Surname / Name Year Country Club Image / Video / Diploma
197 KLOBUČAR Maks 08 CRO SKI KLUB ŽUTI MAČAK   
221 BOŽIČ Taj 08 SLO SK SNEŽNIK   
225 OBLAK Vid 08 SLO ASK KRANJSKA GORA  
242 BATISTIČ  Enej 09 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA   
259 ROGLIČ Jaka 09 SLO SD TRBOVLJE   

Did not finish
Bib Surname / Name Year Country Club Image / Video / Diploma
186 MERTELJ Miha 08 SLO SK RADOVLJICA   
188 ŽAGAR Jaka 08 SLO SD NOVINAR   
196 RATAJ Jun 08 SLO ASK BRANIK   
199 DANEV Martin 08 BUL INTEGRAL   
240 ZUPANČIČ Domen 08 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA   
251 MRAK Mitja 09 SLO SD NOVINAR   

Did not started
Bib Surname / Name Year Country Club
198 IVANČIČ Lan 08 SLO ASK KRANJSKA GORA
206 VÁMOS Balázs 08 HUN FREERIDE CLUB
219 VUČETIĆ Niko 09 CRO SKI KLUB MLADOST
222 BUDIMIR Alexander 08 AUT KSV - GIGASPORT
238 MARINIČ Nejc 09 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA
245 PETAČ Nejc 09 SLO SK BLEJSKA DOBRAVA
254 MEDJA Aleksander 08 SLO ASK KRANJSKA GORA
258 LOHKAR Tim 08 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA

Littlefox Results U12-Girls (2006, 2007)
Rank Bib Surname / Name Year Country Club Time Diff. Time Image / Video / Diploma
1 270 ATANASOVSKA Jana 06 MKD ASK SKADI 0:40.46   
2 286 OMERZU Ula 06 SLO SD UNIOR CELJE 0:41.66 + 01:20   
3 271 BOKAL Ana 06 SLO SK ALPETOUR 0:41.74 + 01:28   
4 323 RADELJ Tija 07 SLO SK ALPETOUR 0:41.76 + 01:30  
5 315 PUŠNIK Lana 06 SLO SK VELENJE 0:43.52 + 03:06   
6 298 ROTAR Nina 07 SLO ŠPORTNI KLUB MODRI 0:44.42 + 03:96   
7 291 LESKOVEC Alina 06 SLO SD NOVINAR 0:44.64 + 04:18   
8 310 TROOST Mirte 06 NED SNOWSPORTS ACADEMY RACING 0:44.73 + 04:27   
9 303 HASANBEGOVIĆ Rukaja 07 BIH SKI KLUB BJELAŠNICA 0:45.22 + 04:76   
10 313 MODRIJAN Manja 06 SLO ASK BRANIK 0:45.27 + 04:81   
11 314 OŠLAK Ajda 07 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:45.29 + 04:83   
12 265 MAZUR Mira 06 AUT WA SKI RACE TEAM FLACHAU 0:45.34 + 04:88   
13 263 SEFAJ Enxhi 06 KOS SKI CLUB BOREA 0:45.35 + 04:89   
14 309 RIBIČ Tea 06 SLO ASK BRANIK 0:45.40 + 04:94   
15 268 ZAGORIČNIK Klara 07 SLO SK VELENJE 0:45.50 + 05:04   
16 282 MELIHEN Živa 06 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:45.97 + 05:51  
17 304 ŽIŽEK Zala 07 SLO ASK BRANIK 0:46.41 + 05:95   
18 311 OLIP Lena 06 AUT SC PETZEN 0:46.49 + 06:03   
19 276 VAN DEN BERG Sterre 07 NED SNOWSPORTS ACADEMY RACING 0:46.63 + 06:17   
20 283 KONIJN Anna 07 NED SKI RACING HEEMSKERK 0:47.04 + 06:58   
21 264 RECHBERGER Hannah 07 AUT WA SKI RACE TEAM FLACHAU 0:47.52 + 07:06   
22 279 KRAFT VAN ERMEL Indy 07 NED SNOWSPORTS ACADEMY RACING 0:47.72 + 07:26   
23 320 JURCA Blažka 06 SLO SD NOVINAR 0:47.78 + 07:32   
24 285 BOGUNOVIĆ Hana 07 CRO SKI KLUB MLADOST 0:47.83 + 07:37  
25 306 BAJEC Neža 07 SLO ASK BRANIK 0:48.12 + 07:66   
26 293 RAŽEN Ana 06 SLO SK BLED 0:48.22 + 07:76   
27 324 PRELOŽNIK Ida 06 SLO SK VELENJE 0:49.00 + 08:54   
28 277 TOMINC Lina 06 SLO SD NOVINAR 0:49.40 + 08:94   
29 287 DELIMUSTAFIĆ Muna 07 BIH SKI KLUB BJELAŠNICA 0:50.84 + 10:38   
30 302 REPINA Lia 06 SLO SK ALPETOUR 0:51.95 + 11:49  
31 280 PIRIH Manca 07 SLO SK GORICA 0:52.69 + 12:23   
32 289 KOVIČ ŽIGERT Katja 06 SLO SD TRBOVLJE 0:53.04 + 12:58   
33 288 YOXALL Sophie 06 NED SKI RACING HEEMSKERK 0:53.22 + 12:76   
34 297 REBULA Ajda 07 SLO SK ČRNA 0:53.26 + 12:80   
35 292 TROST Manja 07 SLO SK ČRNA 0:54.02 + 13:56   
36 261 GOLJA Maša 06 SLO SK BLED 0:54.71 + 14:25   
37 284 UJEVIĆ Dora 06 CRO SKI KLUB ŽUTI MAČAK 0:54.96 + 14:50   
38 290 ŠILC Tia 07 SLO SK RADOVLJICA 0:56.59 + 16:13  
39 317 FREEBAIRN Tjaša Ela 07 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:57.04 + 16:58   
40 275 STERBOVA Magdalena 07 SVK LOKOMOTIVA BRATISLAVA 0:57.44 + 16:98   
41 312 KOŠAR Lana 07 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:57.64 + 17:18   
42 322 TURNŠEK Iva 06 SLO SK VELENJE 1:05.84 + 25:38   
43 300 PIRIH Metka 07 SLO SK GORICA 1:31.16 + 50:70   

Did not finish
Bib Surname / Name Year Country Club Image / Video / Diploma
262 DOMJAN Špela 06 SLO ASK BRANIK   
266 OŠLAK Špela 07 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA   
267 JUŽINA Maruša 07 SLO SMUČARSKI KLUB OLIMPIJA   
269 LIKIĆ Ina 06 BIH SKI KLUB ILIDŽA   
272 MLAKAR Zarja 06 SLO ASK BRANIK   
273 HILLBRAND Lana 06 AUT SC ZELL AM SEE   
274 PRELOŽNIK Ana 07 SLO SK VELENJE   
278 OSCHMAUTZ Emma 07 AUT SC PETZEN  
281 VETTER Leni 07 SLO ASK FUŽINAR  
294 JAGER Myrthe 06 NED DUTCH SKI RACING TEAM - IPCO   
295 JANC Lana 07 SLO SK RADOVLJICA   
296 KUSEJ Maja 07 AUT SC PETZEN   
301 KIDRIČ Gaja 07 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA   
305 SIMONČIČ Anja 07 SLO SD NOVINAR   
308 ZORKO Ema 07 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA   
316 KRALJ Lina 06 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA   
318 KRAJNC Anja 07 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA   
319 INDIHAR Hana 07 SLO ASK BRANIK   

Did not started
Bib Surname / Name Year Country Club
299 HRUPEC Nora 06 CRO SKI KLUB MLADOST
307 DOLENC Pika 07 SLO SK VELENJE
321 MERC Ana 06 SLO ASK FUŽINAR

Littlefox Results U12-Boys (2006, 2007)
Rank Bib Surname / Name Year Country Club Time Diff. Time Image / Video / Diploma
1 342 OSERBAN Miha 06 SLO SK ČRNA 0:40.34   
2 376 ŠINKOVEC Urban 06 SLO SK DOMEL ŽELEZNIKI 0:41.41 + 01:07  
3 344 HAJDINJAK Gal 06 SLO SK ALPETOUR 0:41.93 + 01:59   
4 328 DOBNIK Lan Aleksander 06 SLO SD UNIOR CELJE 0:42.27 + 01:93  
5 352 VRDOLJAK Ziggy 07 CRO SKI KLUB ŽUTI MAČAK 0:43.45 + 03:11   
6 336 MLAKAR Vid 06 SLO ASK FUŽINAR 0:43.63 + 03:29  
7 346 KARO Taj 06 SLO ASK BRANIK 0:43.72 + 03:38   
8 325 FINKŠT Žan 07 SLO SD UNIOR CELJE 0:43.83 + 03:49   
9 386 GLAWAR-BARTH Lukas 06 AUT SC PETZEN 0:44.14 + 03:80  
10 337 HUSAJINA Mihovil 06 CRO SKI KLUB MEDVEŠČAK 0:44.39 + 04:05  
11 340 LAURENS Kalf 07 NED SNOWSPORTS ACADEMY RACING 0:44.41 + 04:07   
12 374 GMAJNAR Luka 06 SLO SD NOVINAR 0:44.57 + 04:23   
13 326 OSMANAGIĆ Lut 06 BIH NAŠ TIM 0:44.67 + 04:33   
14 354 ŠMIT Joža 07 SLO SK BLED 0:44.79 + 04:45   
15 348 ZINGEL Jayden 07 NED DUTCH SKI RACING TEAM - IPCO 0:45.57 + 05:23   
16 339 BOTH Robin 06 NED SNOWSPORTS ACADEMY RACING 0:45.61 + 05:27   
17 356 KOREN Matevž 06 SLO ASK FUŽINAR 0:45.91 + 05:57  
18 361 BLAŽIČ Tristan 06 SLO SK RADOVLJICA 0:46.00 + 05:66   
19 351 LUJANAC Jan 07 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:46.15 + 05:81   
20 391 BOŽNIK Vid 06 SLO SD NOVINAR 0:46.19 + 05:85   
21 379 ILEV Danilo 07 MKD ASK SKADI 0:46.27 + 05:93  
22 369 HAINE Hugo 06 NED SKI RACING HEEMSKERK 0:46.46 + 06:12   
23 388 RUDOLF Nik 06 SLO SK VUZENICA 0:46.51 + 06:17   
24 350 KANTARDŽIĆ Ahmed 07 BIH SKI KLUB BJELAŠNICA 0:47.14 + 06:80   
25 357 BERTONCELJ Tine 07 SLO SK BLEJSKA DOBRAVA 0:47.19 + 06:85   
26 383 INDIHAR Gašper 06 SLO ASK BRANIK 0:47.37 + 07:03   
27 377 KUSTERLE Leon 07 SLO SK BLED 0:47.96 + 07:62   
28 334 GABRIJELČIČ Svit 07 SLO SD NOVINAR 0:47.99 + 07:65  
29 371 HVALIČ Gal 06 SLO SK GORICA 0:48.36 + 08:02   
29 412 KORPAR Luka 07 SLO SD NOVINAR 0:48.36 + 08:02  
31 403 KOBLAR Rok 07 SLO SK ALPETOUR 0:48.82 + 08:48   
32 366 VOKSHI Klos 06 KOS KS PRISHTINA 0:49.06 + 08:72   
33 341 VAN VEEN Floris 07 NED SKI RACING HEEMSKERK 0:49.09 + 08:75   
33 404 BEEREN Floris 06 NED SNOWSPORTS ACADEMY RACING 0:49.09 + 08:75   
35 372 BABIĆ Marko 07 CRO SKI KLUB ŽUTI MAČAK 0:49.45 + 09:11   
36 331 ŠEPUL Aleksander 07 SLO SK ČRNA 0:49.70 + 09:36   
37 382 MAČEK LEŽAIČ Žiga 07 SLO SD NOVINAR 0:49.94 + 09:60   
38 355 ČERNE Uroš 07 SLO SK BLEJSKA DOBRAVA 0:49.99 + 09:65   
39 385 CVJETOJEVIĆ Lukas 07 CRO SKI KLUB MEDVEŠČAK 0:50.19 + 09:85  
40 360 GIČEVIĆ Ali 07 BIH SKI KLUB ILIDŽA 0:50.46 + 10:12   
41 396 MURTIĆ Danial 07 BIH SKI KLUB BJELAŠNICA 0:50.73 + 10:39   
42 413 MIŠIGOJ Žiga 07 SLO SD NOVINAR 0:51.00 + 10:66   
43 333 PERME Nik 07 SLO SD TRBOVLJE 0:51.18 + 10:84   
44 338 KASTELIC Mark 07 SLO SMUČARSKI KLUB OLIMPIJA 0:51.23 + 10:89   
45 395 HREN Juš 06 SLO SD NOVINAR 0:51.25 + 10:91   
46 343 FONTANINI Nik 07 SLO SK GORICA 0:51.40 + 11:06   
47 367 SEDLMAYER Ronny 06 AUT SC ZELL AM SEE 0:51.51 + 11:17   
48 414 REPNIK Bor 07 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:51.57 + 11:23   
49 327 KOTNIK Vid 06 SLO SK VELENJE 0:51.66 + 11:32   
50 408 LESJAK Lenart 07 SLO SK ČRNA 0:51.87 + 11:53  
51 373 PERNUŠ Žan 06 SLO SK RADOVLJICA 0:53.55 + 13:21   
52 364 HUSIĆ Adrian 07 BIH NAŠ TIM 0:54.80 + 14:46   
53 332 KARLAK Marko 06 CRO SKI KLUB MLADOST 0:54.98 + 14:64  
54 406 ŠKUFCA Šimen 07 SLO SK BLEJSKA DOBRAVA 0:56.04 + 15:70   
55 368 MARETIČ Urban 07 SLO SK VELENJE 0:56.85 + 16:51   
56 407 PETEK Miha 07 SLO SD NOVINAR 1:00.06 + 19:72   
57 370 UŽIČANIN Affan 07 BIH SKI KLUB ILIDŽA 1:00.87 + 20:53   
58 389 KRANJEC Patrick 07 SLO SK BLED 1:21.74 + 41:40   

Disqualified
Bib Surname / Name Year Country Club Image / Video / Diploma
329 BUČAR Luka 06 SLO ASK BRANIK   
359 HENDLER Anej 07 SLO SK VUZENICA   
362 ZILDŽIĆ Amin 07 BIH SKI KLUB BJELAŠNICA   
378 ŠPEGELJ Tine 07 SLO SK VUZENICA   
384 SAFRAN Samo 07 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA  
402 ILIJEVEC Oskar 07 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA   

Did not finish
Bib Surname / Name Year Country Club Image / Video / Diploma
335 MACUH Gašper 07 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA   
345 PLETZER Benjamin 07 AUT SC PETZEN   
347 DUBINYI Patrik 07 HUN FREERIDE CLUB   
353 GUZEJ Til 07 SLO ŠPORTNO DRUŠTVO DR7   
358 MATEK Izak 06 SLO SK ALPETOUR  
363 KREK Voranc 06 SLO SK DOMEL ŽELEZNIKI  
375 STREIT Lorenz Valentin 07 AUT SC PETZEN  
380 ROTAR Grega 06 SLO ŠPORTNI KLUB MODRI   
387 KUNSTELJ Lan 07 SLO SK RADOVLJICA   
390 PEPEVNIK Rene 07 SLO ASK FUŽINAR  
392 TRPIN Matic 07 SLO ASK BRANIK   
394 SOVINC Nik 07 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA   
398 TURK SLUGA Žiga 07 SLO ASK BRANIK  
399 SELIMBEGOVIĆ Berin 06 CRO SKI KLUB MEDVEŠČAK
400 PUŠNIK Dino 07 SLO   
405 MARUŠIČ GASER Voranc 07 SLO SD NOVINAR   
409 ARIH Jakob 07 SLO SK RADOVLJICA   
410 OBAL Julijan 06 SLO SD NOVINAR   
411 ROZMAN Aljaž 07 SLO SK RADOVLJICA   

Did not started
Bib Surname / Name Year Country Club
330 DVORNIK Luka 06 SLO SK DVORNIK
365 PFEIFFENBERGER Marvin 07 AUT WA SKI RACE TEAM FLACHAU
381 KRAŠOVEC Matic 06 SLO SD NOVINAR
393 PONIKVAR Andrej 07 SLO SK RADOVLJICA
397 FLEISINGER Filip 07 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA
401 KEUC Patrik 07 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA

Littlefox Results U14-Girls (2004, 2005)
Rank Bib Surname / Name Year Country Club Time Diff. Time Image / Video / Diploma
1 424 LAM Noa 04 NED SNOWSPORTS ACADEMY RACING 0:37.40   
2 425 RABOU Noa 04 NED DUTCH SKI RACING TEAM - IPCO 0:37.50 + 00:10   
3 444 SREBRE Iris 05 SLO SK ČRNA 0:38.23 + 00:83  
4 430 NEUWIRTH Tamara 05 AUT ASVÖ SPITAL AM PYHRN 0:38.24 + 00:84   
5 450 MIKLIČ SOKOLOV Tea 05 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:38.38 + 00:98  
6 443 TONE Tija 04 SLO ASK FUŽINAR 0:39.47 + 02:07  
7 426 ANDOLŠEK VERTOVŠEK Hana 05 SLO ŠPORTNI KLUB MODRI 0:39.48 + 02:08   
8 421 MEIJER Inge 05 NED DUTCH SKI RACING TEAM - IPCO 0:39.83 + 02:43   
9 415 ROTAR Loti 04 SLO ŠPORTNI KLUB MODRI 0:40.18 + 02:78   
10 419 PUNČEC Sara 04 SLO ASK BRANIK 0:40.25 + 02:85   
11 434 DEBELAK Kim 05 SLO SK ČRNA 0:40.40 + 03:00  
12 428 GMAJNAR Neža Brina 04 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:40.51 + 03:11  
13 416 ILIĆ Anastasia 05 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:40.68 + 03:28  
14 442 TURK Tara 05 CRO SKI KLUB MEDVEŠČAK 0:40.90 + 03:50  
15 429 TANCER Žana 04 SLO ASK BRANIK 0:41.08 + 03:68   
16 422 RANZINGER Lina 05 SLO SD TRBOVLJE 0:41.39 + 03:99   
17 441 FISCHER Noa 04 CRO SKI KLUB MEDVEŠČAK 0:41.61 + 04:21  
18 452 LESJAK Johanca 04 SLO SK ČRNA 0:42.16 + 04:76  
19 427 GRAH Nika 05 SLO SD KRKA ROG 0:42.68 + 05:28   
20 435 ŠPACAPAN Nika 04 SLO SK GORICA 0:43.35 + 05:95   
21 437 GOLJA Miša 04 SLO SK BLED 0:43.83 + 06:43   
22 433 RAUTER Zala 05 SLO SK VELENJE 0:44.70 + 07:30   
23 420 DE BLAEIJ Zoë 05 NED SNOWSPORTS ACADEMY RACING 0:44.76 + 07:36   
24 447 PULKO Neli 05 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:45.00 + 07:60   
25 417 UŽIČANIN Alaia 05 BIH SKI KLUB ILIDŽA 0:45.15 + 07:75   
26 445 SLAPNIK Aša 05 SLO SD KRKA ROG 0:45.29 + 07:89   
27 440 SAMOKEC Ana 04 SLO SK SNEŽNIK 0:45.36 + 07:96   
28 439 PAVLICA ZORN Brina 05 SLO SK GORICA 0:46.30 + 08:90   
29 418 TOMIĆ Larisa 04 BIH NAŠ TIM 0:47.27 + 09:87   
30 438 LOERAKKER Linde 05 NED SKI RACING HEEMSKERK 0:49.62 + 12:22   

Disqualified
Bib Surname / Name Year Country Club Image / Video / Diploma
449 SCHERPS Annika 04 NED DUTCH SKI RACING TEAM - IPCO   

Did not finish
Bib Surname / Name Year Country Club Image / Video / Diploma
431 HOFMANN Selina 05 AUT WA SKI RACE TEAM FLACHAU   
446 KRAJNČIČ Brina 04 SLO ASK BRANIK   
448 POPENKO Ivana 05 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA   
453 SELLINGER Noa 05 NED DUTCH SKI RACING TEAM - IPCO   

Did not started
Bib Surname / Name Year Country Club
423 JANKO Pia 04 SLO SD KRKA ROG
432 JAVORNIK Ajda 05 SLO SK VUZENICA
451 PEPEVNIK Pika 05 SLO ASK FUŽINAR

Littlefox Results U14-Boys (2004, 2005)
Rank Bib Surname / Name Year Country Club Time Diff. Time Image / Video / Diploma
1 461 VORŠIČ Maj 04 SLO ASK BRANIK 0:38.80   
2 458 STREZOSKI Borjan 04 MKD ASK SKADI 0:39.49 + 00:69   
3 436 VRANA Noa 05 CRO SKI KLUB ŽUTI MAČAK 0:40.27 + 01:47   
4 470 KOVAČ Luka 05 SLO SK MEŽICA 0:40.43 + 01:63  
5 467 ZUHRIĆ Tarik 05 BIH SKI KLUB ILIDŽA 0:40.47 + 01:67   
6 464 RAŽEN Tomaž 04 SLO SK BLED 0:40.57 + 01:77   
7 456 KRAJNC Gašper 05 SLO ALPSKA ŠOLA ROGLA 0:40.99 + 02:19   
8 479 VLAISAVLJEVIĆ Vid 04 SLO ASK BRANIK 0:41.53 + 02:73   
9 475 VASS Dániel 05 HUN FREERIDE CLUB 0:41.90 + 03:10   
10 472 ERŽEN Žak 05 SLO SD KRKA ROG 0:41.95 + 03:15   
11 460 GRUDEN Jure 05 SLO SD KRKA ROG 0:42.04 + 03:24   
12 465 FENIJN Floris 04 NED SNOWSPORTS ACADEMY RACING 0:42.14 + 03:34   
13 462 MARINIČ Anim 04 SLO SK GORICA 0:42.16 + 03:36   
13 482 TOPOLOVEC Luka 04 SLO ASK BRANIK 0:42.16 + 03:36   
15 459 DOBRESKI Jakov 05 MKD ASK SKADI 0:42.22 + 03:42   
16 454 BUZA Vigan 05 KOS KS PRISHTINA 0:43.33 + 04:53   
17 483 KUBANEK Botond 05 HUN FREERIDE CLUB 0:43.64 + 04:84   
18 473 BUČINEL Gašper 04 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:44.29 + 05:49  
19 476 SELMANAGIĆ Sadik 05 BIH SKI KLUB BJELAŠNICA 0:45.05 + 06:25   
20 469 KRIŽAJ Matevž 05 SLO SK BLEJSKA DOBRAVA 0:45.37 + 06:57   
21 457 GOLOB Gašper 05 SLO SD TRBOVLJE 0:45.81 + 07:01   
22 474 DUBINYI David 05 HUN FREERIDE CLUB 0:46.21 + 07:41   
23 480 RAKOVIČ Gregor 04 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:49.82 + 11:02   
24 478 ILIJEVEC Jakob 05 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 1:03.84 + 25:04   

Disqualified
Bib Surname / Name Year Country Club Image / Video / Diploma
468 MEHIĆ Afan 05 BIH NAŠ TIM   

Did not finish
Bib Surname / Name Year Country Club Image / Video / Diploma
455 VOLENTAR Jaka 04 SLO ASK FUŽINAR
463 MLAKAR Julij 04 SLO ASK BRANIK   
466 ŽUNKO Marcel 05 SLO SD BELI ZAJEC   
471 KADIĆ Tarik 04 BIH SKI KLUB ILIDŽA   
477 ADAMEK Anže 04 SLO ASK KRANJSKA GORA  
481 DIUKELY Valentyn 05 SLO ASK BRANIK   
484 RAKOVIČ Matic 05 SLO ASK KRANJSKA GORA  
485 MELIHEN Miha 05 SLO ASK KRANJSKA GORA  
486 GLOBOČNIK Rok 05 SLO ASK KRANJSKA GORA  

Littlefox Results U16-Girls (2002, 2003)
Rank Bib Surname / Name Year Country Club Time Diff. Time Image / Video / Diploma
1 490 MUROVEC Nika 02 SLO SD DOMŽALE 0:37.05  
2 504 ALIĆ Esma 02 BIH SKI KLUB BJELAŠNICA 0:38.42 + 01:37   
3 489 KARAĐOLE Karla 03 CRO SKI KLUB MLADOST 0:39.81 + 02:76  
4 493 KANTARDŽIĆ Ajša 02 BIH NAŠ TIM 0:39.89 + 02:84   
5 502 RONZULLO Alja 03 SLO SMUČARSKO DRUŠTVO POSTOJNA 0:40.00 + 02:95   
6 488 VODOVNIK Lara 03 SLO SK MEŽICA 0:40.05 + 03:00  
7 511 RAVNIKAR Vida 03 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:40.15 + 03:10  
8 496 HAAS Kiara 02 SLO ASK BRANIK 0:41.55 + 04:50   
9 500 LAKOTA Neža 03 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:41.94 + 04:89  
10 501 VIDIC Liza 03 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:41.94 + 04:89  
11 503 PEROŠ Eva 03 CRO SKI KLUB MLADOST 0:43.08 + 06:03  
12 497 DIDOVIĆ Ajna 03 BIH SKI KLUB ILIDŽA 0:43.53 + 06:48   
13 506 RAUTER Eva 03 SLO SK VELENJE 0:43.53 + 06:48  
14 487 POPOVIĆ Tea 03 CRO SKI KLUB MEDVEŠČAK 0:44.37 + 07:32  
15 508 SUPEJ Metka 03 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:44.91 + 07:86   
16 498 HORVAT Neža 03 SLO ASK BRANIK - ALPSKA ŠOLA 0:49.33 + 12:28   

Disqualified
Bib Surname / Name Year Country Club Image / Video / Diploma
491 KALUŽA Kaja 02 SLO SMUČARSKO DRUŠTVO POSTOJNA   
495 ZUHRIĆ Ajlin 02 BIH SKI KLUB ILIDŽA   

Did not finish
Bib Surname / Name Year Country Club Image / Video / Diploma
492 DE CAESEMAEKER Enya 03 NED SNOWSPORTS ACADEMY RACING   
494 DROBNIČ Nina 03 SLO SK DOMEL ŽELEZNIKI  
499 WONDER Linda 02 AUT SCHI TULLNERFELD   
505 VAN DEN BERG Iris 03 NED SNOWSPORTS ACADEMY RACING   
507 ŽAGAR Liza  03 SLO SK MEŽICA  
509 BRANKOVIĆ Iman 03 BIH SKI KLUB ILIDŽA   
510 LEWANDOWSKI-KATZ Amélie 03 NED SNOWSPORTS ACADEMY RACING   

Littlefox Results U16-Boys (2002, 2003)
Rank Bib Surname / Name Year Country Club Time Diff. Time Image / Video / Diploma
1 514 AŽNOH Rok 02 SLO ASK BRANIK 0:35.44  
2 516 PETANJKO William 03 CRO SKI KLUB MEDVEŠČAK 0:36.04 + 00:60  
3 512 LOTRIČ Bine 02 SLO SK DOMEL ŽELEZNIKI 0:36.16 + 00:72  
4 533 KOMAC Nejc 03 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:36.54 + 01:10  
5 522 BEGOVIĆ Roko 03 CRO SKI KLUB MEDVEŠČAK 0:36.67 + 01:23  
6 525 ŽAGAR Maks 02 SLO SK MEŽICA 0:36.98 + 01:54  
7 542 PODLIPNIK Anže 03 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:37.04 + 01:60  
8 527 KRELJ Rožle 02 SLO SK ALPETOUR 0:37.05 + 01:61  
9 529 ZUPAN OREŠKOVIČ Žiga 03 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:37.09 + 01:65  
10 537 MERTELJ Enej 03 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:37.32 + 01:88  
11 541 DUBROVICS Jerry 03 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:37.65 + 02:21  
12 530 VAN DIJK Mees 02 NED DUTCH SKI RACING TEAM - IPCO 0:38.07 + 02:63   
13 539 VAN DEN HEUVEL Kaj 02 NED SNOWSPORTS ACADEMY RACING 0:38.21 + 02:77   
14 538 GREGURIĆ Tin 02 CRO SKI KLUB MEDVEŠČAK 0:38.67 + 03:23  
15 535 RAILIĆ PERKOLIĆ Nikola 03 SLO ASK KRANJSKA GORA 0:38.93 + 03:49  
16 518 URŠIČ Žan 02 SLO SK GORICA 0:39.08 + 03:64   
17 532 WATERMAN Sam 02 NED SNOWSPORTS ACADEMY RACING 0:39.97 + 04:53   
18 524 HUSEINOVIĆ Muhamed 03 BIH SKI KLUB ILIDŽA 0:40.07 + 04:63   
19 515 BOGUNOVIĆ Luka 03 CRO SKI KLUB MLADOST 0:40.66 + 05:22  
20 534 GREGURIĆ Leo 02 CRO SKI KLUB MEDVEŠČAK 0:40.97 + 05:53  
21 517 WIJMAN Thijmen 02 NED DUTCH SKI RACING TEAM - IPCO 0:40.99 + 05:55   
22 531 ŠINKOVEC Luka 03 SLO SK DOMEL ŽELEZNIKI 0:41.54 + 06:10  
23 513 VAN LEEUWEN Joas 03 NED SNOWSPORTS ACADEMY RACING 0:42.85 + 07:41   
24 526 BROUWER Ties 03 NED SNOWSPORTS ACADEMY RACING 0:43.92 + 08:48   
25 523 KOKAJ Drin 03 KOS KS PRISHTINA 0:44.23 + 08:79   
26 520 ARSOVSKI Kristijan 03 MKD ASK SKADI 0:45.85 + 10:41   

Disqualified
Bib Surname / Name Year Country Club Image / Video / Diploma
519 KRANJEC Aljaž 02 SLO SMUČARSKO DRUŠTVO POSTOJNA   

Did not finish
Bib Surname / Name Year Country Club Image / Video / Diploma
521 HASANBEGOVIĆ Salih 02 BIH SKI KLUB BJELAŠNICA   
528 RAKOVIČ David 03 SLO ASK KRANJSKA GORA  
540 VAN WINDEN Niels 02 NED SNOWSPORTS ACADEMY RACING   

Did not started
Bib Surname / Name Year Country Club
536 PAJALIĆ Grgur 03 CRO SKI KLUB MEDVEŠČAK

Race results 2018